Chia bistro WarszawaMagiczna kukurydza

Magiczna kukurydza

by
3.00 avg. rating (65% score) - 1 vote

Dlaczego magiczna? Ponieważ ze zwykłych, małych, twardych ziarenek zamienia się w puszyste, lekkie płatki, zwane najczęściej popcornem. Dla uzyskania takiego efektu niezbędna jest wysoka temperatura oraz specjalistyczna obróbka, a takie czary najlepiej przeprowadzać przy użyciu maszyny do popcornu. Na nic zdadzą się stare patelnie, podczas gdy profesjonalne urządzenia gastronomiczne są na wyciągnięcie ręki!

Popcorn, jaki wszyscy znamy powstaje w wyniku napęcznienia twardego kukurydzianego ziarenka, które dosłownie „wyrzuca” z siebie miękką powłokę ze skrobi i białka. Idealne warunki do przeprowadzenia tego zjawiska można stworzyć stosując maszyny do popcornu. Urządzenia gastronomicznego tego typu mają ponadto jeszcze jedną cechę, która przeważa o ich popularności na rynku: przeszklona obudowa pozwala na żywo obserwować pęcznienie ziaren kukurydzy. Całość dodatkowo podświetlono w nastrojowy sposób, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt wizualny, wobec czego można pokusić się o stwierdzenie, że dzisiejszy popcorn to nie tylko jedzenie, ale również jego podziwianie!

Urządzenia gastronomiczne, takie jak maszyny do popcornu są opracowane tak, aby nie narazić właściciela na straty, dzięki niskiemu poborowi energii elektrycznej. Nie ma strat, są więc same zyski: taka niepozorna maszyna do popcornu jest w stanie wyprodukować aż 16 litrów przekąski w ciągu jednej godziny, co oznacza, że klient na klasyczną porcję (około 200 g) będzie oczekiwał zaledwie 2 minuty.

Nowoczesna produkcja popcornu odchodzi od prażenia go w starych, nieporęcznych patelniach: teraz do dyspozycji sprzedawców trafiają takie maszyny do popcornu, które są nie tylko wydajne i ergonomiczne, ale również uzbrojone w szereg funkcji dodatkowych: gotowanie, grzanie, trzymanie ciepła – współczesny sprzęt gastronomiczny poradzi sobie z tymi zadaniami bez żadnego problemu.

Poptamizer – maszyna do popcornu o klasycznej powierzchowności i zaawansowanym technologicznie wnętrzu, idealnie trafi w wymagania producentów prażonej kukurydzy. Jej nawiązujący do stylu retro design zachwyci wszystkich klientów, spragnionych niesamowitych wrażeń wizualnych i smakowych. Ten sprzęt gastronomiczny waży niewiele ponad 20 kg, co pozwala na jego stosunkowo łatwe przemieszczanie się tak, aby w miarę możliwości dotrzeć do odbiorców w każdym miejscu. Kino, cyrk, czy też festyn na otwartym powietrzu– wszędzie tam, nowoczesna, wydajna maszyna do popcornu wydaje się być niezbędnym elementem przestrzeni. Wykonanie tych urządzeń gastronomicznych z mocnej stali szlachetnej pozwala na użytkowanie ich w każdych warunkach (nawet niezbyt sprzyjających), bez żadnego, niepotrzebnego ryzyka pojawienia się korozji i uszkodzeń wynikających z nieprawidłowej obsługi.

Maszyna do popcornu to również bezproblemowa konserwacja i bezpieczna praca, zapewniona dzięki mocnej szklanej ścianie urządzenia. Ta sama ściana to również idealny sposób aby nieco podpatrzeć, jak przebiega proces powstawania prażonej kukurydzy.

Ciekawe artykuły tematyczne o kulinariach online:

Back to Top