Bistro boleroUprawa pieczarek

Uprawa pieczarek

by
4.00 avg. rating (75% score) - 1 vote

uprawa-pieczarek-1Można śmiało powiedzieć, że pieczarki są naszym hitem eksportowym i to już od wielu lat. Obecnie Polska jest na drugim miejscu, zaraz za Holandią, wśród producentów tych grzybów w Europie.
Nikogo to chyba specjalnie nie dziwi tym bardziej, że również u nas jedzenie pieczarek nawet codziennie to nic nowego. Uprawa pieczarek jest dosyć skomplikowana, ale popyt na nie jest taki duży, że hodowcy raczej nie mają problemów ze zbytem. Wręcz przeciwnie, o ile oczywiście mają oni wystarczającą ilość plonów, to wszystko jest na pniu sprzedawane czy to za granicę czy to do naszych krajowych hurtowni, skąd następnie trafiają do sklepów i mogą się nimi cieszyć wszyscy miłośnicy grzybów.
Uprawa pieczarek jest tez możliwa na własny użytek, w domu, ale trzeba najlepiej kupić specjalny zestaw do tego, których dzisiaj w sieci nie brakuje. Pieczarkom trzeba też stworzyć ściśle określone i odpowiednie dla nich warunki, aby plony były zadowalające. Wiele osób ceni sobie taką możliwość i chętnie sięga po domowe grzyby.

Ciekawe artykuły tematyczne o kulinariach online:

Back to Top