Wyciskanie soków

by
4.00 avg. rating (75% score) - 1 vote

Wyciskanie sokow (6)Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile łyżeczek cukru jest w szklance soku ze sklepu? Kiedyś nawet była taka reklama i to, co oni w nas wciskają to ludzkie pojęcie przechodzi.
Uważam, że wyciskanie soków w domu jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Jeżeli tylko mamy możliwość to powinniśmy się wyposażyć przede wszystkim w wyciskarkę soków. Nie mówię, że musi być wypasiona, ale dobrze by było, aby nie była najtańsza. Te najtańsze bardzo często się psują, uszkadzają, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.
Przepisów na soki jest wiele w internecie. Jeżeli nie chcemy gotowca to po prostu weźmy to na co mamy ochotę w danym momencie. Bardzo zdrowe są soki z buraka czerwonego, ale nie będę ukrywać, że nie każdemu to będzie smakować. Niestety burak ma charakterystyczny posmak, którego ciężko się pozbyć.
Osobiście lubię najbardziej soki pomarańczowe. Trzeba jednak zwrócić tutaj uwagę, aby pomarańcze były soczyste i miały jak najwięcej soku. W innym wypadku możemy ich wrzucić miliony, a soku wyjdzie nie wiele.

Ciekawe artykuły tematyczne o kulinariach online:

Back to Top