Restauracja Bolero PrzybysławiceZawiercie Bistro Mojego Brata

Zawiercie Bistro Mojego Brata

by
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bistro
Jest pora lunchu. Kilku młodych kelnerów ślizga się po restauracji, żonglując talerzami przepełnionymi pieczonymi kurczakami z dodatkiem frytek, piersią z kaczki i tartą z wołowiny i podają je klientom do stolików w szybkich, ale zgrabnych ruchach. Zapach potraw wypełnia małe pomieszczanie, w tle słychać rozmowy i brzęk kieliszków.
Bistro kojarzy nam się głownie z klimatem paryskiej gastronomi, swoistym połączeniem małej restauracji z barem i kawiarnią, jednocześnie serwującą proste potrawy w umiarkowanych cenach przy udziale alkoholu.
Prawdopodobnie bistro wywodzi się z piwnicznych kuchni paryskich apartamentów, w których to lokatorzy płacili za pokój i wyżywienie. Właściciele mogli uzupełniać swoje dochody, otwierając swoją kuchnię na płacących. Menu było zbudowane wokół żywności, która była prosta, mogła być przygotowana w odpowiedniej ilości i utrzymywałaby się z biegiem czasu. Wino i kawa również były serwowane.
Dzisiaj Bistro, tak jak np Bolero bistro, jest już stałym elementem europejskiej gastronomii. Niejednokrotnie połączone są z hotelami, barami i pubami. Nadal oferują tańsze, uproszczone menu, które nie jest związane z konkretną kuchnią.

Ciekawe artykuły tematyczne o kulinariach online:

Back to Top